Ogłoszenia parafialne Niedziela Trójcy Świętej 4 czerwca 2023

 1. Dziś w naszym kościele o godzinie 13.00 ks. Filip Gobis, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie odprawi po raz pierwszy Mszę św. Zapraszamy na tą Eucharystię i prosimy o modlitwę za ks. Neoprezbitera.
 2. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa codziennie o godz. 18.30.
 3. Nabożeństwo Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 18.00 w kościele.
 4. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 19.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 z kościoła wyruszy uroczysta procesja do kościoła garnizonowego przy ul. Matejki. Zachęcamy do udziału w procesji, która jest naszym wyznaniem wiary, prosimy też o przystrojenie domów na trasie procesji. Wszystkich posługujących w czasie procesji prosimy o udział w Mszy św. o godz. 10.00 w kaplicy.
 5. Zapraszamy wszystkie dzieci (dziewczynki i chłopców), które chciałyby wziąć udział w procesji Bożego Ciała na spotkanie w środę 7 czerwca o godz. 18.00 przy domu parafialnym.
 6. Abp Tadeusz Wojda udziela osobom przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 9 czerwca. Korzystających z dyspensy Metropolita Gdański zobowiązuje do odmówienia Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Pod Twoją obronę w intencji wzbudzenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W sobotę 10 czerwca przypada 6 rocznica święceń biskupich naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC, zachęcamy w tym dniu do modlitwy w intencji naszego Pasterza.
 8. Ogłoszenia parafialne wywieszone są w gablotach, na stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl, na stronie na Facebooku, a także w biuletynie Wokół Serca. Prasa katolicka dostępna w zakrystii.

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego

 1. Zapraszamy na Mszę św. Akademicką do kaplicy w domu parafialnym dzisiaj na godz. 19.30. Od godz. 19.00 możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św. Zapraszamy również na próbę grupy muzycznej w salce akademickiej o godz. 18.15.
 2. W poniedziałek 05 czerwca - zapraszamy studentów do salki akademickiej na godz. 19.00. na kurs: Chrześcijanie prześladowani : Na celowniku karteli i gangów (kiedy chrześcijanie doświadczają prześladowań ze strony grup przestępczych, prawdziwe historie z Meksyku i Kolumbii),
 3. Szczegółowy Rozkład Tygodnia i więcej informacji na temat Duszpasterstwa Akademickiego "Na Czarnej" można znaleźć na stronie internetowej: http://www.naczarnej.pl/, a także na facebooku: https://pl-pl.facebook.com/pg/naczarnej/community/