Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu 3 grudnia 2023 r.

 1. Rozpoczynamy przeżywanie Adwentu, zapraszamy na poranne Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny czyli roraty, które będziemy odprawiać przez cały adwent od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami, dla których w tym roku są przygotowane ciekawe materiały o św. Wojciechu – patronie naszej diecezji.
 2. Dziś odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji ks. Józefa Zator Przytockiego z okazji 45 rocznicy jego śmierci. Początek o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się w kawiarni pokaz filmu o ks. Zator Przytockim. Szczegóły znajdują się na plakatach.
 3. Nabożeństwo Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 14.30 w kościele.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, początek w kościele o godz. 18.30.
 5. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 19.00. o godz. 18.40 zapraszamy na śpiewanie Godzinek do Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Od wielu lat Caritas organizuje wypoczynek letni dla dzieci, także z Białorusi i Ukrainy, na ten cel jest przeznaczony dochód ze sprzedaży świec. Mała świeca kosztuje 10 zł., a duża 20 zł.
 7. W zakrystii można też nabyć opłatek na wigilijny stół. Wszelkie ofiary złożone za opłatek będą przeznaczone na remont – termomodernizację Domu Katechetycznego za co serdecznie dziękujemy.
 8. Od środy 13 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Jako kapłani chcemy przyjść do każdej rodziny z modlitwą i rozmową. Plan kolęd do świąt znajduje się w aktualnościach https://nsjwrzeszcz.pl/koledy-2023-2024
   
 9. Ogłoszenia parafialne wywieszone są w gablotach, na stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl, na stronie na Facebooku. Przy wyjściu z kościoła jest dostępny biuletyn Wokół Serca. Prasa katolicka dostępna jest w zakrystii.

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego "Na Czarnej"

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Akademickie Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy 6 grudnia włącznie. Msza święta z nauką rekolekcyjną o godz. 19.30 w kaplicy. Słodkie dzieciątko czy dojrzałe człowieczeństwo - Rekolekcje wygłoszą: siostry Słudzy Ewangelii Miłosierdzia Bożego z Sopotu - Serdecznie zapraszamy studentów i pracowników uczelni wyższych.
 2. Szczegółowy Rozkład Tygodnia i więcej informacji na temat Duszpasterstwa Akademickiego "Na Czarnej" można znaleźć na stronie internetowej: http://www.naczarnej.pl/, a także na facebooku: https://pl-pl.facebook.com/pg/naczarnej/community/