Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2024 r.

 
  1. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.30.

  1. Dziś w naszej parafii odbywa się uroczystość przyjęcia przez dzieci Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 11.30. W tym tygodniu dzieci będą też uczestniczyły w codziennej Mszy św. o godz. 17.00 w ramach „Białego Tygodnia”. Zachęcamy do uczestnictwa także rodziny dzieci pierwszokomunijnych, a wszystkich prosimy o modlitwę za dzieci.

  1. Jutro będziemy przeżywać tradycyjny drugi dzień Zielonych Świąt, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św.

  1. W ubiegły czwartek przeżywaliśmy w naszej parafii wizytację kanoniczną i ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, który także udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i udział w tej uroczystości.

  1. Rocznica przyjęcia Pierwszej Komunii św. dla dzieci klas czwartych odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 maja o godz. 11.30 w kościele. Próba przed uroczystością odbędzie się w czwartek 23 maja o godz. 17.45 w kościele. Spowiedź dla dzieci i rodziców odbędzie się w piątek o godz. 18.00.

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 13.00 odbędzie się koncert maryjny "Naszej Matce" w wykonaniu Chóru Towarzystwa Śpiewaczego i zaproszonych gości. Więcej informacji na plakatach wywieszonych przy wejściu do kościoła. (Po koncercie odbędzie się zbiórka na rzecz Gdańskiej Fundacji Korczaka). Wstęp na koncert jest wolny.

  1. Wszystkie informacje i ogłoszenia można znaleźć na naszej stronie internetowej, na facebooku oraz w gablotach i w biuletynie Wokół Serca. W zakrystii można też nabyć prasę katolicką.

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego

  1. Zapraszamy na Mszę św. Akademicką do kaplicy w domu parafialnym dzisiaj na godz. 19.30. Od godz. 19.00 możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św.
  2. W czwartek 23 maja zapraszamy do salki akademickiej na godz. 19.00 na spotkanie z cyklu: Wszystko, co mam jest twoje. Temat najbliższego spotkania: Miłosierdzie Boże - największy dar. Nauczanie wygłosi: Katarzyna Nowakowska ze Wspólnoty Cor et Lumen Christi.

  1. Szczegółowy Rozkład Tygodnia i więcej informacji na temat Duszpasterstwa Akademickiego "Na Czarnej" można znaleźć na stronie internetowej: http://www.naczarnej.pl/, a także na facebooku: https://pl-pl.facebook.com/pg/naczarnej/community/