Msze Święte

Eucharystia w niedzielę

w kościele:

7.00, 8.30,
10.00 - dla studentów
11.30, 13.00, 19.00

w kaplicy:

11.00 - dla dzieci
12.00 - dla przedszkolaków
19.30 - dla studentów

Eucharystia w tygodniu

6.30, 7.00, 8.00, 19.00

Nabożeństwa

Nowenna do Matki Boskiej Ostrobramskiej: środa godz. 18.30

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa: piątek godz. 19.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego: wtorek godz. 18.00

Rycerstwo Niepokalanej prowadzi śpiew Godzinek w soboty o godz. 6.30

Wspólnota Krwi Chrystusa prowadzi modlitwy w poniedziałki o godz. 7.30

Msze Święte w kaplicy

Msza dla przedszkolaków (godz. 12.00)

Msza św. dla najmłodszych członków naszej wspólnoty parafialnej - przedszkolaków. Oczywiście maluchy przychodzą na swoje spotkanie z Panem Bogiem wraz ze swoimi rodzicami a czasem i dziadkami. Wszystkie dzieci, które już chodzą, siadają w pierwszych ławkach lub nawet przed nimi. Żywiołowy śpiew prowadzi Pan Sławek wraz z rodzinnym zespołem, dzięki czemu dzieci się nie nudzą.

Msza dla młodzieży (godz. 11.00)

Ta Msza św. to okazja dla młodych, by spotkać się z Jezusem w żywym Kościele. A Kościół ten ożywia sama młodzież! Jest zespół, który dba o oprawę muzyczną liturgii, Słowo Boże czytane jest przez uczestników, młodzież siedzącą w ławkach. Można się włączyć również z prywatnymi intencjami w modlitwę wiernych.

Msza akademicka (godz. 19.30)

Msza akademicka jest przeznaczona dla studentów i młodzieży pracującej. Poprzez liturgię w kameralnej kaplicy i oprawę w postaci gitary i innych instrumentów muzycznych daje możliwość przeżycia Tajemnicy w szczególny sposób.

Poradnictwo Rodzinne

Poradnia zaprasza małżonków, narzeczonych, rodziców wszystkich tych, którzy potrzebują rady i wiedzy z zakresu naturalnego planowania rodziny, trudnej ciąży czy po odstaweniu pigułek antykoncepcyjnych. Pomocą służy fachowy i doświadczony zespół wykształconych w tym kierunku specjalistów.

poradnictwo

Historia Parafii

Historia naszej parafii jest niezwykle bogata i sięga już XIX w. W 1894 roku społeczność katolicka Wrzeszcza wystosowała petycję do władz diecezji Chełmińskiej z prośbą o utworzenie osobnej placówki duszpasterskiej oraz w dalszym planie budowę własnej świątyni. Od 1896 zaczęto gromadzić środki na budowę świątyni.

historia parafii

Obraz MB Ostrobramskiej

Żywy kult Matki Bożej związany u swych początków z gorącą wiarą ludności napływowej z Wileńszczyzny zaowocował najpierw pragnieniem, a następnie realizacją projektu umieszczenia w kościele wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej. Do dzisiaj wielu Parafian trwa z wielką wiarą i gorliwością na modlitwie przed tym wyjątkowym wizerunkiem Maryi.

Matka Boza

Biblioteka Parafialna

Biblioteka może się poszczycić bogatym księgozbiorem, który ma charakter uniwersalny i liczy ponad 20 000 pozycji z dziedziny teologii, religii, religioznawstwa, filozofii, literatury pięknej (powieść obyczajowa, poezja, literatura dziecięca i młodzieżowa). Zapraszamy do korzystania z bogactwa propozycji książkowych.

wiecej

Galeria zdjęć

Każdy rok liturgiczny wypełniony jest wydarzeniami, uroczystościami, wielkim przeżyciami. To Kościół, a w tym i nasza kolegiata, staje się świadkiem wyjątkowych chwil w życiu Parafian, sakrament chrztu czy małżeństwa, Boże Narodzenie lub celebracja Triduum Paschalnego wraz Wielkanocą stają się momentami, do których warto wracać.

galeria

Dobre miejsca w internecie

Internet to jedna z rzeczywistości, które rozwijają się bardzo dynamicznie. Każdego dnia powstają kolejne strony internetowe. Wiele z nich może wzbogacić nas nie tylko intelektualnie, ale również duchowo. Dlatego staramy się polecić naszym Parafianom sprawdzone miejsca w sieci, które być może zachęcą nas do głębszej refleksji.


Najnowsza galeria:

Kolegiata to nie tylko zewnętrzne piękno murów, ale przede wszystkim bogactwo wydarzeń wiecej
ribbon

Galeria

Zapraszamy do historycznej podróży w przeszłość. Aby podziwiać wyjątkowe piękno naszej świątyni!