Ogłoszenia parafialne - 18 czerwca 2017

 1. W naszej parafii działa Rada Parafialna w następującym składzie:

  Rada Ekonomiczna:
  Dariusz Gobis - przewodniczący
  Teresa Zarębska
  Sławomir Kalwasiński
  Rada Duszpasterska:
  Beata Kakwasińska
  Mirosława Obarek
  Jarosław Obarek
  Małgorzata Mulak
  Arkadiusz Kowalina

 2. Zachęcamy do przeżywania oktawy po Uroczystości Bożego Ciała. Zakończy się ona w najbliższy piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Będzie to również dzień odpustu w naszej parafii. Podczas oktawy zapraszamy do czwartku włącznie na nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.30 - połączone z procesją wokół kościoła.

 3. W piątek 23 czerwca zachęcamy do wspólnego przeżywania dnia odpustu. Uroczyste Msze św. będziemy sprawować o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i o 19.00. Tradycyjnie też o godz. 17.45 rozpocznie się w kościele o. jezuitów przy ul. Mickiewicza nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna, która do naszej kolegiaty dojdzie ulicami: Mickiewicza, Legionów, Wybickiego, Grażyny, Wajdeloty, ks. J. Zator Przytockiego. Tu o godz. 19.00 rozpocznie się Suma Odpustowa. Zachęcamy do świętowania tego szczególnego dnia w naszej parafii. W tym dniu nie obowiązuje piątkowy post.

 4. Nasza parafia w ramach akcji „Rodzina - Rodzinie” prowadzonej przez Caritas, rozpoczęła opiekę materialną na rodziną 57-letniej wdowy mieszkającej w Aleppo. Rodzina ta jest bardzo uboga, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo jej problemy pogłębiają się. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi jej głód. Wszystkich którzy zadeklarowali wpłaty a jeszcze ich nie rozpoczęli prosimy podejście do zakrystii lub biura parafialnego. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w tej akcji. Ze względu na większe zainteresowanie pomocą od lipca nasza parafia obejmie pomocą także drugą rodzinę.

 5. Ks. Paweł i Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje rekolekcje we Wielu w dniach od 15 do 22 sierpnia, koszt 460 zł., informacje i zapisy u ks. Pawła.

 6. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Od przyszłej niedzieli Msze św. niedzielne będziemy odprawiać tylko w kościele, nie będzie Mszy św. w kaplicy.

 7. Msza św. Na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej nr 45 odbędzie się w czwartek 22 czerwca o godz. 9.00. uczniów szkoły nr 17 zapraszamy na Mszę św. kończącą rok szkolny w piątek 23 czerwca o godz. 8.00.

 8. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium

 9. Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi według porządku umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku przy kościele.

  Szczególnie polecamy miesięcznik L’osservatore Romano, a także nasz parafialny biuletyn „Wokół Serca”, który można odebrać za dowolną ofiarę przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła.

Wszystkie ogłoszenia znajdują się w biuletynie, gablotkach i na naszej stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego
Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów na spotkania:
- w niedzielę:

 • o 19.00 w kaplicy wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;
 • o 19.30 msza św. akademicka;

- we wtorek (20 czerwca) godz. 18.00 - w ramach Caritas studenckiej - przygotowanie posiłku dla najbiedniejszych;
- w środę (21 czerwca) – Pielgrzymka do Matemblewa (kończąca rok akademicki) – zbiórka przed domem katechetycznym o 15.30 (przejazd tramwajem do Oliwy i piesze przejście lasami do Matemblewa, o 18.00 – msza św. w kościele w Matemblewie);
- w czwartek (22 czerwca) godz. 19.45 – spotkanie formacyjne grupy kobiet oraz grupy mężczyzn.

Szczegółowe informacje na stronie www.naczarnej.pl

Ogrzewanie kościoła

 


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45
ribbon