Ogłoszenia parafialne - 28.09. 2014 – XXVI niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy październik - miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy od środy na nabożeństwa różańcowe - codziennie o godz. 18.30 w kościele. Dzieci na różaniec zapraszamy w poniedziałki i środy o godz. 17.00.

 2. W tym tygodniu rozpoczynają się katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Katechezy odbywają się we wtorki o godz. 17.00 i w środę o godz. 17.30 w salce nr 6 w domu katechetycznym.

 3. Wszystkich ministrantów i chłopców chętnych zostać ministrantami zaprasza na spotkania w sobotę o godz. 10.00 ks. Łukasz Koszałka.

 4. Wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek 2 października na godz. 19.30 do kaplicy w domu katechetycznym.

 5. W najbliższy - pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą połączoną z różańcem, początek o godz. 18.30.

 6. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do przyjęcia Komunii i św. i spowiedzi. Spowiadać będziemy podczas każdej Mszy św. a dodatkowo od godz. 16.30. Msza św. Ku czci Najświętszego Serca Jezusowego będzie o godz. 6.30 i o godz. 19.00 - połączona z procesją.

 7. Dorosłych, którzy nie byli bierzmowani a chcieli by ten sakrament przyjąć zapraszamy na spotkania w niedzielę o godz. 10.00 do biura parafialnego.

 8. ks. Ksawery Knotz zaprasza wszystkie małżeństwa na rekolekcje o budowaniu więzi. 3-5 października, zapisy i szczegóły: 504 866 927.

 9. Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 11.00, a w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 do 19.00. Zachęcamy szczególnie do zamawiania intencji Mszy św., które można ofiarować za zmarłych oraz za żywych jako dziękczynne lub błagalne.

 10. Zapraszamy młode małżeństwa na Mszę św. niedzielną (5.10) o godz. 16.00. Wspólna modlitwa, dzielenie się wiarą i doświadczeniem. Tworzenie relacji opartej na Bogu.

 11. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby się zaangażować w prace parafialnego Caritas oraz osoby potrzebujące pomocy na spotkanie z naszym przedstawicielem do kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę w godzinach od 10.30 do 11.30.

 12. Nasz parafialny chór Towarzystwa Śpiewaczego im. Karola Szymanowskiego zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi wszystkich lubiących śpiewać, nawet tych, którzy nie znają nut. Próby odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 17.30 na pierwszym piętrze w domu katechetycznym.

 13. Parafia św. Krzyża we Wrzeszczu organizuje na początku listopada pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, która umieszczona jest w gablotce.

 14. Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi według porządku umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej.

 15. Zapraszamy do naszej kawiarni Z sercem. Zapraszamy w niedzielę od godz. 9.30 do godz. 14.00. Są pyszne lody, gofry, duży wybór kaw i herbat i napojów chłodzących.

 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku przy kościele. Szczególnie zachęcamy do korzystania z naszego parafialnego biuletynu Wokół Serca, który jest za dowolną ofiarę dostępny przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła.

Modlitwa Tomasza Mertona

Wszechmogący i miłosierny Boże, Ojcze wszystkiego, Stworzycielu i Władco Wszechświata, Panie Dziejów, którego dzieła są bez skazy, którego współczucie dla błędów ludzkich jest niewyczerpane, w Twojej woli nasz pokój.
     Wysłuchaj miłosiernie tej modlitwy, która wznosi się do Ciebie spośród zgiełku i rozpaczy świata, w którym zapomniano o Tobie, w którym nie wzywa się Twojego imienia, w którym drwi się z Twoich praw i ignoruje Twoją obecność.

     Albowiem nie znając Ciebie, nie żyjemy w pokoju.

     Pomóż nam zapanować nad orężem, który grozi, że zapanuje nad nami. Pomóż nam wykorzystać naukę dla pokoju i bogactwa, nie dla wojny i zniszczenia. (...)

     Rozwiąż wewnętrzne sprzeczności, które rosną w nas niewiarygodnie i nieznośnie. Są one zarazem udręką i błogosławieństwem: gdybyś bowiem nie zostawił nam światła sumienia, nie musielibyśmy cierpieć. Naucz nas wytrwałości w bólu, męce i niepewności. Naucz nas jak czekać i jak ufać. Obdarz światłem, obdarz siłą i cierpliwością wszystkich, którzy pracują na rzecz pokoju.


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45 wiecej
ribbon

KAIROS

Nasze spotkania to okazaja do modlitwy, śpiewu, dobrej zabawy, wymiany poglądów i zawarcia nowych cennych znajomości! PRZYJDŹ!