Ogłoszenia parafialne - 14.09. 2014 – XXIV niedziela zwykła

 1. Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy św. dla harcerzy w kaplicy o godz. 9.30. Jednocześnie informujemy, że od przyszłej niedzieli Msza św. dla przedszkolaków w kaplicy będzie się odbywać o godz. 12.30.

 2. Biuro parafialne od jutra jest czynne od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 11.00, a w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 do 19.00. zachęcamy szczególnie do zamawiania intencji Mszy św., które można ofiarować za zmarłych oraz za żywych jako dziękczynne lub błagalne.

 3. Zapraszamy do naszej biblioteki, która jest czynna w środy i czwartki między 17.30 a 19.00. Biblioteka jak co roku prowadzi zbiórkę podręczników i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci z naszej parafii. Materiały można zostawiać w bibliotece, sklepiku czy kancelarii w godzinach urzędowania.

 4. W tym rozpoczynamy zapisy dzieci, które przyjmą po raz pierwszy Komunię św. w maju przyszłego roku. Zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w naszej archidiecezji do pierwszej Komunii św. przystępują dzieci w klasie drugiej, jeżeli rozpoczęły naukę w szkole w klasie złożonej z siedmiolatków lub sześcio- i siedmiolatków. W trzeciej klasie Komunię św. przyjmują dzieci, które rozpoczęły naukę w pierwszej klasie złożonej wyłącznie z sześciolatków. Zapisy odbędą się w najbliższy poniedziałek i środę w godz. od 17.00 do 18.00.

 5. Młodzież która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na zapisy do grup we wtorek 16 września o godz. 17.00 i w środę 17 września o godz. 17.30.

 6. Przypominamy, że sakrament bierzmowania i Pierwszej Komunii św. należy przyjmować w parafii właściwej ze względu na miejsce zamieszkania.

 7. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby się zaangażować w prace parafialnego Caritas oraz osoby potrzebujące pomocy na spotkanie z naszym przedstawicielem do kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę w godzinach od 10.30 do 11.30.

 8. Wszystkich ministrantów i chłopców chętnych zostać ministrantami zapraszam na spotkania sobotę o godz. 10.00.

 9. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na prace inwestycyjno remontowe przy parafii. Trwają prace w domu katechetycznym, które możemy wykonywać tylko dzięki ofiarności parafian. Za tą ofiarność serdecznie dziękujemy.

 10. Parafia św. Krzyża we Wrzeszczu organizuje na początku listopada pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, która umieszczona jest w gablotce.

 11. Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi według porządku umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej.

 12. Zapraszamy do naszej kawiarni Z sercem. Zapraszamy w niedzielę od godz. 9.30 do godz. 14.00. Są pyszne lody, gofry, duży wybór kaw i herbat i napojów chłodzących.

 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku przy kościele. Po wakacyjnej przerwie zachęcamy do korzystania z naszego parafialnego biuletynu Wokół Serca, który jest za dowolną ofiarę dostępny przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła.

Modlitwa Tomasza Mertona

Wszechmogący i miłosierny Boże, Ojcze wszystkiego, Stworzycielu i Władco Wszechświata, Panie Dziejów, którego dzieła są bez skazy, którego współczucie dla błędów ludzkich jest niewyczerpane, w Twojej woli nasz pokój.
     Wysłuchaj miłosiernie tej modlitwy, która wznosi się do Ciebie spośród zgiełku i rozpaczy świata, w którym zapomniano o Tobie, w którym nie wzywa się Twojego imienia, w którym drwi się z Twoich praw i ignoruje Twoją obecność.

     Albowiem nie znając Ciebie, nie żyjemy w pokoju.

     Pomóż nam zapanować nad orężem, który grozi, że zapanuje nad nami. Pomóż nam wykorzystać naukę dla pokoju i bogactwa, nie dla wojny i zniszczenia. (...)

     Rozwiąż wewnętrzne sprzeczności, które rosną w nas niewiarygodnie i nieznośnie. Są one zarazem udręką i błogosławieństwem: gdybyś bowiem nie zostawił nam światła sumienia, nie musielibyśmy cierpieć. Naucz nas wytrwałości w bólu, męce i niepewności. Naucz nas jak czekać i jak ufać. Obdarz światłem, obdarz siłą i cierpliwością wszystkich, którzy pracują na rzecz pokoju.


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45 wiecej
ribbon

KAIROS

Nasze spotkania to okazaja do modlitwy, śpiewu, dobrej zabawy, wymiany poglądów i zawarcia nowych cennych znajomości! PRZYJDŹ!