Ogłoszenia parafialne - 19.04. 2015 – III Niedziela wielkanocna

  1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na prace inwestycyjno remontowe przy parafii. Prowadzimy remonty i konieczne modernizacje w domu katechetycznym, za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

  2. Zapraszamy na spotkanie wszystkich rodziców dzieci, które w tym roku przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 23 kwietnia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, a następnie na spotkanie również w kościele.

  3. Hospicja Archidiecezji Gdańskiej zapraszają do włączenia się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu - największą zbiórkę na rzecz podopiecznych hospicjów. Co roku pomorskie hospicja otaczają opieką około trzech tysięcy osób dorosłych i dzieci, w tym naszych parafian. W następną niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki, które zasilą budżet hospicjów.

  4. Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi według porządku umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej.

  5. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarni na rozgrzewające herbaty i kawy, a także na zawsze świeże ciasto. Kawiarnia jest czynna w każdą niedzielę od godz. 9.30 do 14.00.

  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku przy kościele. Szczególnie polecamy czasopismo Cios w którym można znaleźć dużo artykułów o zagrożeniach duchowych. Zachęcamy też do korzystania z naszego parafialnego biuletynu Wokół Serca, który jest za dowolną ofiarę dostępny przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła.

 

Okres Wielkanocny

Okres Wielkanocny rozpoczyna się Wigilią Paschalną, celebrowaną w świętą noc Zmartwychwstania Pańskiego. Trwa on pięćdziesiąt dni. Obchodzi się go jako jeden dzień świąteczny, a nawet jako jedną „wielką niedzielę”. Jest to czas, w którym wspólnota Kościoła raduje się ze zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego okresu są: szaty koloru białego, krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego, umieszczone przy ołtarzu.

Niedziela Zmartwychwstania jest I Niedzielą Wielkanocną. Po niej następuje oktawa uroczystości Zmartwychwstania, którą kończy II Niedziela Wielkanocna (święto Miłosierdzia Bożego), w tradycji zwana białą. Dni oktawy obchodzi się jako uroczystości Pańskie.

Czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu Pańskim, zawsze w czwartek, celebrowana była uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Polsce od 2003 r. została ona przeniesiona na następującą po tym czwartku niedzielę - a więc na VII Niedzielę Wielkanocną. Dni powszednie po tej uroczystości aż do następnej soboty włącznie stanowią czas przygotowania i oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego – Pięćdziesiątnicę, kończącą Okres Wielkanocny.

Modlitwy i spotkania duszpasterstw parafialnych

1. Nowenna do Matki Bożej - środa - godz. 18.30,

2. Nowenna do Najświętszego Serca Jezusowego - piątek godz. 19.00,

3. Modlitwy z Apostolatem Margaretka - poniedziałek, kaplicy - godz. 18.15,

4. Modlitwy z grupą Najdroższej Krwi Chrystusa - poniedziałek - godz. 7.30 w salce,

5. Koronka do Miłosierdzia Bożego - wtorek w kościele - godz. 18.00,

6. Nieszpory z Towarzystwem Przyjaciół GSD - czwartek - godz. 18.30 - kościół,

7. Godzinki z Rycerstwem Niepokalanej - sobota - godz. 7.30.

8. Modlitwa wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej Kairos - wtorek -godz. 19.00

9. Spotkania grupy plastycznej dzieci - sobota - godz. 11 - stara plebania

10. Oaza domowego kościoła - pierwsza niedziela miesiąca - godz. 10.00 - kościół

11. Modlitwa Młodych Małżeństw - pierwsza niedziela miesiąca - godz. 16.00 - kaplica

12. Młodzieżowy zespół muzyczny - dla studentów, liecalistów, gimnazjalistów, kaplica - niedziela, godz. 11.00

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego

Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów na spotkania:

- w niedzielę:
  • o 19.00 w kaplicy wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;
  • o 19.30 msza św. akademicka;

- w poniedziałek (20 kwietnia) godz. 19.30 – wieczór taneczny;

- we wtorek (21 kwietnia) godz. 18.00 - w ramach Caritas studenckiej - przygotowanie posiłku dla najbiedniejszych;

- w środę (22 kwietnia) godz. 19.00 - msza święta wspólnotowa w kaplicy, a po niej spotkanie.

Ponadto Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów do wzięcia udziału w 79. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akademickiej na Jasną Górę w dniach 25-26 kwietnia br. Wyjazd w sobotę rano, a powrót w niedzielę wieczorem. Szczegółowe informacje na stronie www.dawrzeszcz.gda.pl lub u ks. Łukasza Idema.


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45 wiecej
ribbon

KAIROS

Nasze spotkania to okazaja do modlitwy, śpiewu, dobrej zabawy, wymiany poglądów i zawarcia nowych cennych znajomości! PRZYJDŹ!