Ogłoszenia parafialne - 24.05. 2015 – Niedziela Zesłania Ducha Św.

 1. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18.30 w kościele.

 2. Zapraszamy na koncert maryjny w wykonaniu naszego chóry Towarzystwa Śpiewaczego im. Karola Szymanowskiego, który w naszej kolegiacie odbędzie się w dziś po Mszy św. o godz. 13.00.

 3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci naszej parafii przyjmą/przyjęły po raz pierwszy Chrystusa w Komunii św. Polecamy modlitwie te dzieci i ich rodziny.

 4. Od g. 9.00 - Dzisiaj przed kościołem młodzież z Ruchu Czystych Serc prowadzi sprzedaż książek poświęconych głównie tematyce przyjaźni, miłości, małżeństwa i rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami.

 5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W związku z tym prosimy o przynoszenie kwiatów, które dzieci będą sypać w czasie tradycyjnej procesji ulicami naszej parafii. Kwiaty można przynosić do zakrystii i do biura parafialnego.

 6. Rocznica przyjęcia pierwszej Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę 31 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30. Obowiązkowa próba i spowiedź przed uroczystością odbędzie się w piątek 29 maja o godz. 17.45 w kościele.

 7. Ruch Czystych Serc działający przy naszej parafii zaprasza na spotkanie z siostrą Marią Kwiek z Poznania, urszulanką. Temat spotkania: "Zranione Serca". Jest ono przeznaczone dla młodzieży szkół średnich, studentów oraz młodzieży pracującej. Zapraszamy w najbliższy wtorek: o godz. 18:00 Eucharystia w kaplicy a po niej spotkanie w auli domu parafialnego.

 8. Straż miejska prosi o przekazanie informacji, że nie należy parkować samochodów poza wyznaczonymi miejscami w okolicy kościoła, a szczególnie na jezdni ulicy ks. J. Zator Przytockiego.

 9. W najbliższą niedzielę 31 maja Duszpasterstwo Akademickie „Na Czarnej” organizuje tradycyjny kiermasz książek używanych. W związku z tym, jak co roku, prosimy Parafian o przynoszenie niepotrzebnych książek (oprócz podręczników) i składanie ich do kosza przy ołtarzu Matki Bożej. Za wszelkie książkowe dary serdeczne „Bóg zapłać”.

 10. Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi według porządku umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej.

 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku przy kościele. Szczególnie polecamy czasopismo Cios w którym można znaleźć dużo artykułów o zagrożeniach duchowych. Zachęcamy też do korzystania z naszego parafialnego biuletynu Wokół Serca, który jest za dowolną ofiarę dostępny przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła.

Modlitwy i spotkania duszpasterstw parafialnych

1. Nowenna do Matki Bożej - środa - godz. 18.30,

2. Nowenna do Najświętszego Serca Jezusowego - piątek godz. 19.00,

3. Modlitwy z Apostolatem Margaretka - poniedziałek, kaplicy - godz. 18.15,

4. Modlitwy z grupą Najdroższej Krwi Chrystusa - poniedziałek - godz. 7.30 w salce,

5. Koronka do Miłosierdzia Bożego - wtorek w kościele - godz. 18.00,

6. Nieszpory z Towarzystwem Przyjaciół GSD - czwartek - godz. 18.30 - kościół,

7. Godzinki z Rycerstwem Niepokalanej - sobota - godz. 7.30.

8. Modlitwa wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej Kairos - wtorek -godz. 19.00

9. Spotkania grupy plastycznej dzieci - sobota - godz. 11 - stara plebania

10. Oaza domowego kościoła - pierwsza niedziela miesiąca - godz. 10.00 - kościół

11. Modlitwa Młodych Małżeństw - pierwsza niedziela miesiąca - godz. 16.00 - kaplica

12. Młodzieżowy zespół muzyczny - dla studentów, liecalistów, gimnazjalistów, kaplica - niedziela, godz. 11.00

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego

Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów na spotkania:

- w niedzielę:

 • o 19.00 w kaplicy wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;
 • o 19.30 Msza św. akademicka;

- w poniedziałek (18 maja) godz. 19.00 – wieczór filmowy;

- we wtorek (19 maja) godz. 18.00 - w ramach Caritas studenckiej - przygotowanie posiłku dla najbiedniejszych;

- w środę (20 maja) godz. 19.00 - msza święta wspólnotowa w kaplicy, a po niej spotkanie połączone z prezentacją zdjęć z ostatnich wyjazdów DA.

Zapraszamy też wszystkich studentów na coroczne czuwanie modlitewne Duszpasterstw Akademickich przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę 23 maja o 21:00 w kościele św. Mikołaja w Gdańsku. Zakończy się ono uroczystą Eucharystią o północy w Bazylice Mariackiej.


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45 wiecej
ribbon

KAIROS

Nasze spotkania to okazaja do modlitwy, śpiewu, dobrej zabawy, wymiany poglądów i zawarcia nowych cennych znajomości! PRZYJDŹ!