Ogłoszenia parafialne - 26.10. 2014 – XXX niedziela zwykła

 1. Kończy się październik - miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie Różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe - codziennie o godz. 18.30 w kościele. Dzieci na różaniec zapraszamy jeszcze w poniedziałki i środy o godz. 17.00.

 2. Dziś podczas różańca będziemy modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Zachęcamy do uczestnictwa.

 3. Dziś w naszej kolegiacie odbędzie się koncert „Jesienna zaduma” w wykonaniu naszego chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. Karola Szymanowskiego i zaproszonych gości. Początek o godz. 13.45, serdecznie zapraszamy.

 4. Dziś przed kościołem członkowie naszego chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. Karola Szymanowskiego zbierają ofiary do puszek na organizację koncertu niepodległościowego, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 9 listopada. Serdeczne bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.

 5. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. Będą odprawiane według porządku niedzielnego ale tylko w kościele, nie będzie Mszy św. w kaplicy. O godz. 18.30 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo za zmarłych.

 6. W przyszłą niedzielę będziemy wspominać wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze św. będą jak w każdą niedzielę.

 7. Przyjmujemy jeszcze wypominki za zmarłych. Zgodnie z tradycją od początku listopada będziemy modlić się za naszych zmarłych. Kartki są już wyłożone na ławkach w kościele. Zachęcamy do wypisywania bliskich zmarłych i składania kartek w biurze parafialnym lub w zakrystii.

 8. Serdecznie zapraszamy na wieczór Holy Wins - Święci grzesznicy - Uwielbienie Pana Boga i świętowanie ku czci Świętych. To wydarzenie odbędzie się w naszym kościele w piątek, 31 października o godz. 20.00. W programie konferencje o chrzcie i o sakramentach. Będzie też świadectwo nawrócenia, odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. Zamiast straszyć, przyjdź uwielbić!

 9. Podczas zbiórki ofiar podczas Dnia Papieskiego udało się w naszej parafii zebrać 2936 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na stypendia dla ubogiej ale uzdolnionej młodzieży. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.

 10. Podczas liczenia wiernych w ubiegłą niedzielę w naszym kościele w niedzielnej Eucharystii uczestniczyło 2895 osób, co stanowi 23% wszystkich osób zameldowanych na terenie naszej parafii. Komunię św. przyjęło 1138 osób.

 11. Wszystkich ministrantów i chłopców chętnych zostać ministrantami na spotkania w sobotę o godz. 10.00 zaprasza ks. Łukasz Koszałka.

 12. Spotkanie Apostolatu Cudownego Medalika odbędzie się dziś w kaplicy o godz. 17.00.

 13. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby się zaangażować w prace parafialnej Caritas oraz osoby potrzebujące pomocy na spotkanie z naszym przedstawicielem do kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę w godzinach od 10.30 do 11.30.

 14. Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi według porządku umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej.

 15. Zapraszamy do naszej kawiarni Z sercem. Dziś w kawiarence aromatyczna i zdrowa herbata imbirowo-cytrynowa z miodem. A także pyszne ciasto i gofry z różnymi dodatkami. Dla pragnących się rozgrzać gorąca czekolada z bitą śmietaną.

 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku przy kościele. Szczególnie zachęcamy do korzystania z naszego parafialnego biuletynu Wokół Serca, który jest za dowolną ofiarę dostępny przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła.

Ogłoszenia DA "Na Czarnej"

Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów na spotkania:
- w niedzielę – msza św. akademicka o 19.30 w kaplicy;

- w poniedziałek (27 października) godz. 19.00 - wieczór filmowy;

- we wtorek (28 października) godz. 18.00 - w ramach Caritas studenckiej - przygotowanie posiłku dla najbiedniejszych;

- w środę (29 października) godz. 19.00 - msza święta w kaplicy, a po niej w salce akademickiej spotkanie z gościem - ks. Janem Uchwatem pt. „Seminarium od kuchni”;

- w czwartek (30 października) godz. 19.00 – Szkoła Modlitwy Słowem Bożym;

- w piątek (31 października) godz. 19.00 – modlitwa w duchu Taize, a po niej spotkanie w ramach przygotowań do wyjazdu na spotkanie w Pradze.

www.dawrzeszcz.gda.pl


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45 wiecej
ribbon

KAIROS

Nasze spotkania to okazaja do modlitwy, śpiewu, dobrej zabawy, wymiany poglądów i zawarcia nowych cennych znajomości! PRZYJDŹ!