Ogłoszenia parafialne - 14.12. 2014 – III Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe. Potrwają one do środy 17 grudnia. Nauki rekolekcyjne są głoszone dziś podczas każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 19.00. Nauki dla dzieci będą o godz. 17.00 w kaplicy. Okazja do spowiedzi w czasie rekolekcji podczas każdej Mszy św., a dodatkowo w środę od godz. 16.30. Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Szydłowski, szczegółowy program znajduje się w gablotach i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

 2. Przez cały adwent zapraszamy na poranne Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny - Roraty, które odprawiamy przez cały adwent codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Szczególnie zapraszamy dzieci dla których młodzież z naszego duszpasterstwa akademickiego w każdy wtorek i piątek po roratach przygotuje gorące kakao.

 3. Dzieci z Koła Plastycznego, działającego przy naszej parafii, rozprowadzają dziś przed kościołem sianko na wigilijny stół. Dodatkowo odbywa się kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez osoby niepełnosprawne ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z ul. Batorego.

 4. Dziś przed można złożyć dary żywnościowe do koszów wystawionych przy ołtarzu Matki Bożej. Zostaną one zaniesione do potrzebujących rodzin i samotnych osób z naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 5. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie - Kolędę. My kapłani chcemy odwiedzać wszystkie rodziny naszej parafii. W tym tygodniu plan kolędy będzie następujący, patrz obok.
 1. Wspólnota Kairos Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich parafian na modlitwę uwielbienia, która odbędzie się dziś po wieczornej Mszy. W niedzielę Gaudete, czyli radujcie się, chcemy uwielbić Boga i dziękować mu za radość, która płynie z Jego bliskości. Zapraszamy wszystkich!

 2. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza do włączenia się w Świątecznego flash moba – będzie to taneczna akcja ewangelizacyjna w centrum handlowym Galeria Bałtycka w najbliższy czwartek o godzinie 20. Prosimy zgłaszać się przez Facebooka, szukając hasła: Bożonarodzeniowy Flash Mob Gdańsk lub przez stronę internetową www.kochaj.my

 3. W najbliższy czwartek zapraszamy do naszej kawiarni na ostatni w tym roku Wieczór przy świecach. Początek o godz. 19.00.

 4. Opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii i w biurze parafialnym. Za wszystkie ofiary złożone z tej okazji składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 5. Prowadzimy sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas od wielu lat rozprowadza świece z których dochód jest przeznaczony na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży. Świece można nabyć w zakrystii i w sklepiku, małe za 6 zł., a duże za 16 zł.

 6. Nasza parafialna biblioteka zaprasza wszystkich maturzystów na bezpłatne konsultacje z języka polskiego. Odbywają się one w każdy czwartek w godz. od 17.30 do 19.00. Serdecznie zapraszamy.

 7. Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi według porządku umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej.

 8. Zapraszamy do naszej kawiarni Z sercem. Dziś w kawiarence aromatyczna i zdrowa herbata imbirowo-cytrynowa z miodem. A także pyszne ciasto i gofry z różnymi dodatkami. Dla pragnących się rozgrzać gorąca czekolada z bitą śmietaną.

 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku przy kościele. Szczególnie polecamy miesięcznik L’oservatore Romano, zachęcamy też do korzystania z naszego parafialnego biuletynu Wokół Serca, który jest za dowolną ofiarę dostępny przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła.

Kolęda

Czwartek 18.12. - Al. Grunwaldzka parzyste 128 - 174B;

Piątek 19.12. - Al Grunwaldzka parzyste 176A-182B, Słowackiego 2,2A,2B,Dekerta 1-5;

Sobota 20.12. - ul. Dekerta 6-7, Kołłątaja, Staszica, Małachowskiego, Jesionowa 1-12;

Niedziela 21.12. - Osiedle Garnizon, Słonimskiego, Szymanowskiego;

Następnie kolędy wznowimy po świętach 28 grudnia.

Plan rekolekcji

„Światłość w ciemności świeci” J 1,5  - rekolekcje o nadziei

 

Niedziela 14 grudnia 2014 r.
Mała siostra nadzieja

 • Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. w kościele i kaplicy

Poniedziałek 15 grudnia 2014 r.
Pokonać lęk – ludzka nadzieja

 • Nauki dla dorosłych podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 19.00
 • Nauka dla dzieci w kaplicy o godz. 17.00

Wtorek 16 grudnia 2014 r.
Wejść w ciemność by zobaczyć światło – nadzieja w naszych relacjach

 • Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 19.00
 • Nauka dla dzieci w kaplicy o godz. 17.00

Środa 17 grudnia 2014 r.
Chrześcijańska nadzieja – dawać nadzieję innym

 • Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 19.00
 • Msza św. dla dzieci w kaplicy o godz. 17.00
 • Spowiedź podczas każdej Mszy św. i od godz. 16.30

Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Szydłowski teolog i psycholog, doktorant Uniwersytetu im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

 


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45 wiecej
ribbon

KAIROS

Nasze spotkania to okazaja do modlitwy, śpiewu, dobrej zabawy, wymiany poglądów i zawarcia nowych cennych znajomości! PRZYJDŹ!