Ogłoszenia parafialne - 8 października

 1. Przez cały październik zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe w kościele o godz. 18.30. Różaniec dla dzieci będzie w każdy wtorek i piątek października o godz. 17.00 w kaplicy.

 2. Dziś w całej Polsce przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją. Z tej okazji przed kościołem odbywa sie zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małym miejscowości. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach dnia papieskiego.

 3. W najbliższy piątek 13 października odbędzie się ostatni Dzień Fatimski z okazji stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, a następnie na różaniec z procesją.

 4. Rozpoczynamy przyjmowanie wypominków za zmarłych. Tradycyjnie od 1 listopada podejmujemy modlitwę za naszych zmarłych. W naszej parafii będziemy polecać Panu Bogu zmarłych od początku listopada podczas nabożeństw i po każdej Mszy św. Wypełnione kartki z wypominkami można składać w zakrystii i w biurze parafialnym. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na spłatę budowy ogrzewania w kościele.

 5. Od ponad pół roku w naszej parafii istnieje grupa osób dorosłych, którzy czytają lekcje podczas mszy świętych. Wszystkich, którzy chcieliby do tej grupy dołączyć oraz wszystkich już w niej działających, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek (13 października) o godz. 18.00 w sali Duszpasterstwa Akademickiego (na 1 piętrze Domu Katechetycznego). Szczegółowe informacje u ks. Łukasza Idema.

 6. Ruch Rodzin Nazaretańskich i Ks. Paweł zaprasza dzieci i dorosłych na Dzień w Nazerecie do Domu Parafialnego i kaplicy w najbliższą sobotę 14 października od 10.00 do 14.00. Szczegóły na plakacie

 7. Przygotowanie do I Komunii odbywa się we wtorki, czwartki i piątki o godz. 17.00 w sali nr 5.

 8. Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów lub lektorów na spotkanie w salce w piątek o godzinie 17.00. 

 9. Uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy na spotkania wspólnoty młodzieżowej Warriors of light, które odbywają się w poniedziałek o godzinie 19.30.

 10. W najbliższy czwartek Msza św. o godz. 19.00 będzie odprawiona w intencjach zbiorowych za zmarłych. Intencje można składać w zakrystii i w biurze parafialnym.

 11. W najbliższy czwartek zapraszamy również na tradycyjny Wieczór przy świecach do naszej kawiarni, początek o godz. 19.00.

 12. W przyszłą niedzielę w naszej Archidiecezji odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Meksyku. Zachęcamy do udziału w tej zbiórce.

 13. Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi według porządku umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej.

 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku przy kościele. Szczególnie polecamy miesięcznik L’osservatore Romano, a także nasz parafialny biuletyn „Wokół Serca”, który można odebrać za dowolną ofiarę przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła.

 15. Zapraszamy do naszej kawiarni, która jest czynna w każdą niedzielę od godz. 9.30 do 14.00. Polecamy bardzo dobre ciasto, różne rodzaje kaw i herbat oraz gofry.

Wszystkie ogłoszenia znajdują się w gablotkach i na naszej stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego

Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów i młodzież pracującą na Kurs Alfa. Kurs Alfa to cykl 11 spotkań podczas, których przekazywane są podstawowe informacje na temat chrześcijaństwa. Każde spotkanie rozpoczyna się wspólnym posiłkiem. Kurs cechuje atmosfera gościnności. Jest on okazją do poznania nowych osób oraz usłyszenia ciekawych i ważnych treści w sposób przystępny i nie wywierający presji.
Kurs Alfa rozpocznie się 16 października br.
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.naczarnej.pl  
Poza tym w tym tygodniu:
- w dzisiejszą niedzielę:
 • o 19.00 w kaplicy wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;
 • o 19.30 msza św. akademicka;

- we wtorek (10 października) godz. 18.00 - w ramach Caritas akademickiej - przygotowanie posiłku dla najbiedniejszych;
- w środę (11 października) godz. 19.00 - msza święta wspólnotowa w kaplicy, a po niej  spotkanie w salce na temat: „Lato 2017 - wspomnienia z wakacji;
- w czwartek (12 października) godz. 19.45 – spotkanie formacyjne grupy mężczyzn;
- w sobotę (14 października) – 200 rajd akademicki – trasa: Sopot – Matemblewo (17 km) – zbiórka o 10.00 przed Domem Katechetycznym.

Ogrzewanie kościoła

 


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45
ribbon