Ogłoszenia parafialne 4.12.2016 - II Niedziela Adwentu

 1. Przez cały adwent zapraszamy na codzienne poranne Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny - Roraty, które odprawiamy o godz. 6.30. Szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami. Duszpasterstwo Akademickie dla wszystkich dzieci we wtorki i piątki przygotowuje gorące kakao, zapraszamy po roratach.

 2. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie Gdańskiego Seminarium Duchownego.

 3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Już dziś zachęcamy do uczestnictwa. Nauki będą głoszone podczas każdej niedzielnej Mszy św., a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 19.00. rekolekcje poprowadzi dla nas ks. Dr Krystian Wilczyński.

 4. Także od 11 do 14 grudnia o godzinie 20.00 w kaplicy akademickiej będą miały miejsce ADWENTOWE REKOLEKCJE AKADEMICKIE. Poprowadzi je ks. Krzysztof Konkol. W związku z tym, że rekolekcje rozpoczną się w przyszłą niedzielę mszą świętą o godz. 20.00, w tym dniu nie będzie mszy świętej o 19.30. Intencja z tej mszy zostanie odprawiona o godz. 20.00.

 5. Nabożeństwo Żywego Różańca odbędzie się dziś w kościele o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 6. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy w tym dniu na Msze św., które odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.00 i 19.00. Grupa Miłosierdzia działająca przy naszej parafii zaprasza na „Godzinę Łaski dla całego świata” - spotkanie modlitewne w kaplicy od. godz. 12.00 do 13.00.

 7. Roznosimy po domach naszej parafii opłatki wigilijne. Opłatki roznoszą pracownicy parafii, którzy mają pisemne upoważnienie ze zdjęciem. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na inwestycje w kościele, szczególnie na ogrzewanie.

 8. Przy wyjściu z kościoła znajdują się papierowe torby - tutki miłosierdzia. Zachęcamy aby je zabierać i wypełnić produktami żywnościowym, które przed świętami trafią do potrzebujących rodzin naszej parafii. Tutki można przynosić do zakrystii i biura parafialnego do 18 grudnia.

 9. Przy wyjściu z kościoła i na ławkach znajdują się także ulotki prezentujące ogrzewanie, które planujemy zainstalować w naszym kościele. Oprócz opisu jest tam też zestawienie kosztów i sposobu finansowania inwestycji. Zachęcamy do zabierania ulotek. Na ten cel będzie przeznaczona także kolekta w przyszłą niedzielę.

 10. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać w zakrystii i sklepiku przy kościele.

 11. W najbliższy czwartek Msza św. o godz. 19.00 będzie odprawiona w intencjach zbiorowych za zmarłych. Intencje można składać w zakrystii i w biurze parafialnym.
 12. Także w czwartek zapraszamy na tradycyjny Wieczór przy świecach do naszej kawiarni, początek o godz. 19.00.

 13. Grupa osób, które niedawno temu ukończyły studia, zaprasza absolwentów i tzw. „młodych dorosłych” na spotkania będące propozycją wędrówki wiary. Spotkania odbywają się w 1. i 3. wtorek miesiąca. Najbliższe odbędzie się we wtorek 6 grudnia. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 19 w kościele a po niej na spotkanie w Sali Akademickiej na 1. p. Domu Parafialnego.

 14. W niedzielę 11 grudnia o godz. 11.30 będzie poświęcenie medalików 
  maryjnych dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 15. Ks. Paweł z Ruchem Rodzin Nazaretańskich organizuje rekolekcje zimowe w Zamku Bierzgłowskim w dniach od 26 do 29 stycznia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci jadą pod opieką osoby dorosłej. Koszt 230 zł. Szczegóły u ks. Pawła.

 16. Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi według porządku umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej.

 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku przy kościele. Szczególnie polecamy miesięcznik L’osservatore Romano, a także nasz parafialny biuletyn „Wokół Serca”, który można odebrać za dowolną ofiarę przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła.

 18. Zapraszamy wszystkich do naszej kawiarni „Z Sercem”, która mieści się na parterze domu parafialnego. Zapraszamy na pyszne ciasto, dobre kawy i herbaty. Kawiarnia jest czynna w każdą niedzielę od 9.30 do 14.00.

Wszystkie ogłoszenia znajdują się w gablotkach i na naszej stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl

Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego

Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów na spotkania:
- w niedzielę (4 grudnia):

 • o 19.00 w kaplicy wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;
 • o 19.30 msza św. akademicka;

-  w poniedziałek (5 grudnia) – kurs Alfa;

- we wtorek (6 grudnia) godz. 18.00 - w ramach Caritas studenckiej - przygotowanie posiłku dla najbiedniejszych;

- w środę (7 grudnia) godz. 19.00 - msza św. akademicka „O rozeznanie powołania życiowego” w kaplicy, a po niej spotkanie w salce z p. Grzegorzem Kamolą na temat: „Jak ze sobą chodzić, żeby zajść daleko?” (z cyklu „Powołanie do życia rodzinnego”);

- w sobotę (10 grudnia) – wyjazdowy dzień Alfa;

Szczegółowe informacje na stronie www.naczarnej.pl

 


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45
ribbon