Ogłoszenia parafialne - 23.11. 2014 – Chrystusa Króla

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Gdańskiego Seminarium Duchownego na które jest przeznaczona dzisiejsza kolekta. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

  2. Roznosimy opłatki wigilijne. Zachęcamy do nabywania opłatków, które roznoszą pracownicy parafii i starsi ministranci. Mają oni pisemne upoważnienie z parafii. Za wszystkie ofiary złożone z tej okazji składamy serdeczne Bóg Zapłać.

  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent - czas oczekiwania na Przyjście Pana i początek nowego roku liturgicznego. Juz dziś zapraszamy na roraty, które będziemy odprawiać od poniedziałku 1 grudnia codziennie o godz. 6.30.
  4. Rozpoczynamy sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas od wielu lat rozprowadza świece z których dochód jest przeznaczony na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży. Świece można nabyć w zakrystii i w sklepiku, małe za 6 zł., a duże za 16 zł.

  5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby się zaangażować w prace parafialnej Caritas oraz osoby potrzebujące pomocy na spotkanie z naszym przedstawicielem do kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę w godzinach od 10.30 do 11.30.

  6. Zapraszamy na nabożeństwa i spotkania modlitewne z grupami parafialnymi według porządku umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej.

  7. Dziś kawiarenka nieczynna.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku przy kościele. Szczególnie zachęcamy do korzystania z naszego parafialnego biuletynu Wokół Serca, który jest za dowolną ofiarę dostępny przy głównym i bocznym wyjściu z kościoła.

Wszystkie ogłoszenia znajdują się w gablotkach i na naszej stronie internetowej www.nsjwrzeszcz.pl

 

Ogłoszenia DA "Na Czarnej"

Duszpasterstwo akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów na spotkania:

- w niedzielę – msza św. akademicka o 19.30 w kaplicy;

- w poniedziałek (24 listopada) godz. 19.00 - wieczór filmowy;

- we wtorek (25 listopada) godz. 18.00 - w ramach Caritas studenckiej - przygotowanie posiłku dla najbiedniejszych;

- w środę (26 listopada) godz. 19.00 - msza święta w kaplicy, a po niej spotkanie;

- w czwartek (27 listopada) godz. 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy;

- w piątek (28 listopada) godz. 19.00 – modlitwa w duchu Taize w kaplicy, a po niej w sali akademickiej spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do wyjazdu do Pragi;

- sobota (29 listopada) – 178 rajd akademicki w okolicach Szpęgawska

 

Szczegółowe informacje na stronie www.dawrzeszcz.gda.pl


Spotkanie wspólnoty KAIROS:

Wspólnota Kairos (młodzieżowo-studencka) zaprasza na spotkania w każdy wtorek o godz. 18.45 wiecej
ribbon

KAIROS

Nasze spotkania to okazaja do modlitwy, śpiewu, dobrej zabawy, wymiany poglądów i zawarcia nowych cennych znajomości! PRZYJDŹ!