kairos

O nas

Wspólnota Kairos istnieje od roku 2000. Jesienią tamtego roku ks. Rafał Urbański zaprosił młodzież na spotkanie i zaproponował wspólne odkrywanie Boga. Od tego czasu trwamy razem uwielbiając Boga i starając się być dobrym narzędziem w Jego Boskich rękach. Nasze spotkanie nacechowane są dużą ilością radości i wspólnego bycia ze sobą.

Skąd taka nazwa Kairos?

Wyraz ten pochodzi z języka greckiego i oznacza tyle co czas łaski i czas zbawienia. Naszym pragnieniem jest, aby wspólnota była miejscem, gdzie doświadczamy żywego i działającego z mocą Boga, który darzy nas swymi łaskami i zbawia. Jest to miejsce, gdzie jest Jego czas, czas, w którym nas przemienia i pociąga ku sobie.

Nasza wspólnota jest grupą modlitewno-ewangelizacyjną. Znaczy to, że chcemy z innymi dzielić się naszym doświadczeniem Bożej miłości. Każdy kto doświadczył ojcowskiej miłości Boga, pragnie o tym mówić.

Dlatego nasza wspólnota współpracuje z Gdańską Szkołą Nowej Ewangelizacji. Pomagamy w organizowaniu rekolekcji, katechez, koncertów. Ale aby móc dzielić się z innymi radością i Dobrą Nowiną sami musimy być mocno zakorzenieni w Chrystusie, stąd każde spotkanie to okazja do spotkania z Bogiem na modlitwie i rozważaniu Jego Słowa.

Staramy się również dbać o relacje między nami, więc organizujemy różne wyjazdy i wypady w plener. Latem wyjeżdżamy na rekolekcje, aby w różnych nietypowych sytuacjach (kajaki, obozy wędrowne, szlaki górskie) sprawdzać, co to znaczy miłość bliźniego :)

Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji www.snegdansk.pl

kairos

Podstawowe informacje

Założono: 1.10.2000 r.

Lokalizacja: ul. Zator-Przytockiego 3, 80-245 Wrzeszcz, Poland

Informacje: Kairos to jedna ze wspólnot Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji - znajdziecie nas przy wrzeszczańskiej parafii "Na Czarnej".

Opis: Wspólnota Kairos Szkoły Nowej Ewangelizacji powstała w październiku 2000 roku i do dziś trwa przy Jezusie spotykając się w każdy wtorek o godz. 19.00 po Mszy św. w kościele na godz.19.00, by uwielbić Boga modlitwą, śpiewem i wspólnym działaniem.

Misja: "Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich." (Mt 18,20) oraz "Bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli." (Dz 4,20) - to sens wspólnoty, która podąża za wezwaniem Ojca Świętego Jana Pawła II do Nowej Ewangelizacji, czyli głoszenia tej samej Ewangelii przy pomocy nowych środków i z nowym zapałem. Jesteś osobą młodą? Szukasz Boga? Nie! To Bóg szuka ciebie! Pozwól Mu się odnaleźć. Zapraszamy!

Kontakt: Michał Winiarski - lider - m.j.winiarski@gmail.com Opiekun: ks. Marek Dynia

Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji www.snegdansk.pl

Zapraszamy na FB

Jesteśmy również obecni na Facebooku, zaglądnijcie do nas czasem :)
ribbon